Cyber For You

קורס HTML - בניית אתר אינטרנט פשוט

HTML היא השפה או במילים אחרות, החדר האחורי של כל אתר אינטרנט. מה זה אומר? מה שאנו רואים בפועל מול עינינו כשאנו נמצאים בתוך אתר אינטרנט, זה המבנה שלו, הגרפיקה וכמובן הטקסט , אך בנייתו לא פשוטה. לכל אתר אינטרנט יש את ה”חדר האחורי” שלו בו הוא נבנה, הקוד שמנו נבנה.

קורס HTML

המונח HTML מציין את ראשי התיבות  Hyper Text Markup Language : . מדובר בשפת תגיות שמטרתה היא ליצור ולעצב עמודי אינטרנט. שפת HTMK נחשבת כיום כתקן ברשת האינטרנט ולא ניתן לעבוד בלעדיה בתחום. ההתפתחות של האינטרנט כיום היא מסחררת  ובעקבות כך הדרישה לאנשי מקצוע מומחים בתכנון, בנייה, הקמה של אתרי אינטרנט, עיצוב ותחזוקה שוטפת של אתרים וכן הלאה, גדלה משמעותית. קורס HTML מספקים  למשתתפים את כל הידע הנחוץ לשימושיה הבסיסיים של השפה באתרי האינטרנט.

מטרת הקורס היא הכרת הקוד על בוריו והיכולת לתפעל אותו בצורה מקיפה.
במהלך קורס HTML מקבלים ידע וכלים רבים המאפשרים לבצע שינויים או עריכות באתרים וממשקים קיימים הכתובים באמצעות HTML  וכמובן לתכנת אתרים חדשים באמצעות שפה זו.

כתיבת הטקסט

כתיבת הטקסט היא לימוד שפת HTML על כל נדבכיה. למעשה, השם הרשמי של השפה כיום הוא HTML5 אשר בשונה מהגרסה הרגילה מאפשרת תכנות מהיר וקל יותר בהשוואה לגרסאות קודמות.

שני נושאי הלימוד המעשיים ביותר בשפת HTML הם נושא ה- DIV, אטריביוט HTML אשר על הקוד התחום בו ניתן לעשות מניפולציות בקלות יחסית, וכמובן הטבלה של HTML אשר יכולה להיות גם חסויה ללא קווי מתאר, אך נוכחותה מקלה מאד הן על הקורא והן על המתכנת בשל כך שהטקסט סימטרי וישר פלס.

כתיבת הקוד ששולט בצורות ובצבעי הפונטים

קוד זה נקרא בשפה המקצועית CSS והוא יילמד במסגרת קורס HTML. באתרים רשמיים של ישות פרטית או ציבורית הקוד קבוע בכל העמודים מבחינת צבע, רקע וצורות כתב, ולא בכדי, משום שגובש קוד CSS כולל לאתר כולו.
ניתן להגביל חלקים מסוימים מקוד CSS לרמת העמוד ואפילו לרמת האזור המסוים בתוך אותו עמוד. יצוין כי מרגע יצירת דף CSS לא צריך לחזור על תכנות הצבעים והפונטים גם בדף ה- HTML עצמו, משום שהם ייושמו אוטומטית בו אלא אם כן יתוכנת אחרת.

נושאי לימוד עיקריים

הקורס נועד להכשיר מומחי HTML העוסקים בבניית אתרים מקצועיים ונחשבים להכרחיים כיום בכל חברה שהיא, בית עסק, מוסדות וארגונים. נושאי הלימוד המרכזיים המועברים במסגרת קורס HTML נמנים עם כמה מהבאים:
שפת תכנות JAVA, שליטה בעיצוב הקישור, כתיבת קודים בסיסיים, אינדקסים ומנועי חיפוש, העלאת אתרים לשרת CSS, עיצוב תגיות ומשמעותן, רשימות וקישורים, שילוב תמונות, טיפול בעברית ב- HTML, שילוב מולטימדיה ב- HTML, סוגי שדות קלט, תגיות META, מסגרת מולטימדיה, תכונות, מבנה מסכי HTML וכן הלאה.

למי מיועד הקורס?

קהל היעד של קורסHTML  מתחלק לשניים, ידע מוקדם לא רק בעולם המחשבים אלא בתכנות באופן נקודתי ולקבוצה אחרת בה אין רקע בתכנות אלא רצון כללי להכיר את העולם הזה. כמובן שאין צורך בתואר ראשון או בהתמחות כלשהי. למעשה כל מי שרוצה ללמוד תכנות יכול לעשות זאת, העיקר הוא להיות בעל רצון ומוטיבציה ללמידה והצלחה.
התמחות בתכנות בשפת HTML הנלמדת במהלך קורס HTML מסייעת לכם להשתלב במעגל העבודה, כבוני אתרים, כמנהלי תוכן, תחזוקת אתרים ועוד ועוד. לאחר שתסיימו את הלימודים בקורס יגיע הרגע האמיתי בו הידע שלכם יהפוך לממשי ודינמי בסביבת עבודה.ככל שתעמיקו ללמוד יותר בתחום כך יהיו לרשותכם כלים חזקים ומשמעותיים יותר. יש לזכור תמיד כי הלמידה כולה מתבססת על המשך תרגול ושימוש בכלים שתקבלו במהלך הקורס. רק התעדכנות רציפה והתנסות בחומר הנלמד תגרום לכם להפוך למומחים בשפת HTML ולמתכנתים בעלי אג’נדה מקצועית.
במסגרת קורס HTML לומד התלמיד כיצד לבנות אתר אינטרנט. הדבר יוכל להקנות לו כלים לפתיחת אתר או בלוג בהינתן שהוא מאורח בשרת בו מוחזק האתר שלו: החל משרתי החינם של גוגל ודומיה ועד לשרתים מקומיים בתשלום חודשי. יודגש כי כל עדכון שהתלמיד יבקש לעשות באתר שלו ייעשה אך ורק ביד, כלומר בכתיבת קוד HTML חדש, וזאת בשונה מלימוד תכנות צד שרת (למשל לימוד סי שארפ במסגרת דוט נט) שם התלמיד לומד לאגד את צביר המידע של האתר במסדי נתונים בשרת ולשנות אותו משם.

תחומי הלימוד בקורס

תחומי הלימוד בקורס יכללו הן תכנים תיאורטיים והן תכנים מעשיים וביניהם מבנה תכנים של HTML, קוד ה – HTML והשימוש היישומי בו, כתיבתו וכד’, אופן וכלי כתיבת HTML, תגיות, תגיות עיצוב ומשמעותן של התגיות, שילוב מולטימדיה ב – HTML, שילוב תמונות ב – HTML, תגיות META, בניית טפסי HTML, תכנות עיצוב ותגי טבלאות, JAVA, טיפול בעברית ב – HTML, ועוד תכנים רבים נוספים שהיריעה כאן קצרה להם.

שילוב עם תחומי לימוד מתקדמים

בין שמדובר על תכנות מחשבים ובין שמדובר על כל תחום אחר, חשוב לבנות תחילה את הבסיס, את תשתית הידע, ורק לאחר מכן לפתח אותה באמצעות הסמכות, הכשרות ומעגלי ידע נוספים. קורס HTML הוא הקורס הטוב ביותר להעניק לכם את התשתית הנדרשת, ובמקרים רבים תוכלו לשלב אותו עם קורסים נוספים המלמדים את האלמנטים המתקדמים יותר בתחום של בניית אתרים, וללמוד את הקורסים הללו במקביל. במקרים אחרים, לימודי HTML ניתנים כחלק מלימודים מורחבים הכוללים בתוכם גם את שפות התכנות המתקדמות יותר בתחום זה.

כל מה שצריך לדעת כדי להתחיל לבנות אתרים

קורס HTML מלמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת להתחיל ולבנות אתרי אינטרנט פונקציונליים. קחו בחשבון שמדובר בשפה הבסיסית שתאפשר לכם לבנות אתרים שונים ומגוונים, אך לא לבנות אתרים בסטנדרטים הגבוהים המקובלים כיום. במרבית המקרים קורס HTML הוא קורס אותו לומדים במקביל או כהקדמה לקורסים נוספים הקשורים לבניית אתרים, וזו היא אכן הדרך הטובה ביותר ללמוד את התחום.

קהל יעד

קהל היעד הוא לרוב אנשים שמתמחים בבניית אתרים וכיוון שכל בית עסק מבקש להקים אתר, מדובר על לימודים מאוד פופולאריים. בנוסף מדובר על לימודים שבחלקם המהותי הם תיאורטיים, אך יחד עם זאת הם גם משלבים לא מעט תרגול מעשי.

  ההרשמה בעיצומה! השאירו פרטים!


  WhatsApp שלחו לנו הודעת ווטאספ - מענה מיידי!

  נמצאים בסגר? 20% הנחה

  קורס סייבר וניהול רשתות

  עכשיו רק ב- 718 ש״ח

  המכללה רשאית להפסיק את מחיר ההנחה בכל עת